Gode grunde til at blive medlem af BlueTech Center

Et medlemskab i BlueTech Center giver en masse fordele og er din vej til det maritime økosystem. Hør nogle af vores medlemmer fortælle, hvad de får ud af at deltage i BlueTech Centers arrangementer, i videoen her.

Som medlem af BlueTech Center får du mange fordele. En af de åbenlyse gevinster er adgang til netværksaktiviteter, som giver mulighed for at bygge stærke netværksrelationer på tværs af den maritime branche.

Det har flere af vores medlemmer heldigvis fået øje på, så da vi i oktober afholdt konference om fremtidens færger, spurgte vi nogle af medlemmerne om gevinsterne ved at deltage i vores arrangementer.

Budskabet er klart: Udover at få ny viden, så hjælper det at mødes med at opbygge netværk, skabe tryghed i relationerne og udbygge forretningsmuligheder inden for det maritime. 

Hør hvad medlemmerne selv siger i videoen.

Læs mere om vores arrangementer: Kalender | BlueTech Center

Bliv medlem af BlueTech Center: Medlemskab | BlueTech Center